Сторінка практичного психолога

ДНІ КОНСУЛЬТАЦІЙ:
Понеділок  15.00 – 16.30
Четвер        15.00 – 16.30

Психолог в дитячому садку - це насамперед людина, яка знає і глибоко розуміє особливості дитячої душі.

Основне завдання роботи психолога - зробити життя дитини в дитячому саду зручним, комфортним, перш за все з точки зору дитячої психіки, індивідуальних особливостей її розвитку . Психолог допомагає забезпечити психологічні умови для охорони здоров'я та розвитку особистості дітей .

Психолог веде роботу в дошкільному закладі за наступними напрямками:

Перше - консультації

Консультації « за запитом» - будь-які проблеми, які хвилюють близьких малюка. Мама,  тато, бабуся чи дідусь  можуть і повинні звертатися до психолога, коли їм здається, що з дитиною щось не так. Психолог допоможе батькам дитини знайти і пояснити приховані причини деяких дитячих невдач, вчинків та особливостей поведінки . Психолог підкаже батькам як треба спілкуватися зі своїми дітьми, щоб зміни поведінки в бажаному напрямку закріплювалися .

Психологічне консультування в ДНЗ проводиться з батьками з приводу проблем дитини, особливостей її розвитку .

Другий напрямок - діагностика

Планова діагностика за віком проводиться з метою визначення рівня розвитку вищих психічних функцій і емоційного стану дитини - щоб допомогти їй, якщо є якісь проблеми. Психіка дитини пластична, тому один розвивається швидше, інший повільніше. Адже діти бувають різні, є агресивні, є імпульсивні, є тривожні. Щоб допомогти дітям психолог проводить ігрові корекційно - розвиваючі заняття.

Крім планової діагностики, про яку йшла мова, проводяться й « ситуативні » дослідження . Наприклад, з'явилися у дитини страхи. Психолог за допомогою спеціальних тестів може виявити причину. Розлучилися батьки - те, як перенесла це дитина , можна виявити за допомогою спеціальних методик .

Окремий вид діагностики, яку проводить психолог, - це комплексна оцінка готовності дитини до школи. Батьки обов'язково у всіх подробицях повинні  бути ознайомлені з  результатами психологічного обстеження. У першу чергу, щоб допомогти своїй дитині . Якщо вона буде не зовсім готова до школи, то психолог вам підкаже, на що саме потрібно буде звернути увагу.

Третій напрямок - корекційно - розвиваюча робота

Діти, як відомо, всі різні. Одна дитина розвивається швидше, інша повільніше. Психічні процеси теж формуються стрибкоподібно. І часом буває, що розвиток якоїсь психічної функції потрібно трохи підштовхнути, щоб налагодилося нормальне засвоєння знань, навичок  або поведінки. З цією метою психолог планує і проводить з дитиною корекційні заняття, під час проведення яких використовуються програми, складені фахівцями і включають в себе такі форми роботи: групові та індивідуальні.

Четвертий напрямок - психологічна просвіта і профілактика

Психологічна просвіта батьків носить профілактичний, тобто застережливий характер. Основним засобом профілактики відносин у розвитку дітей служить інформованість батьків, підвищення їх психолого -педагогічної культури . З цією метою психологом ДНЗ проводяться тематичні бесіди та групові консультації з батьками. Також психолог піклується про створення психологічно - сприятливого клімату в ДНЗ. Особлива увага приділяється стилю взаємодії дорослих і дітей.

Таким чином, в дитячому садку психолог присутній в першу чергу для того, щоб усіма сторонами « дотримувалися інтереси дитини ». Його праця , як правило, не завжди очевидна батькам, але малюкові вона, повірте, необхідна.

Заходи для полегшення адаптації

Психологічний семінар для батьків та працівників ДНЗ до дня відкритих дверей за темою :

"Формування взаємин між дітьми та дорослими"

Ігрова вправа "Силует"

Вправа "Батьківські висловлювання"