На прийомі у лікаря

2 зміна

10.30-18.30

ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:

– утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;

– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;

– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;

– пити тільки переварену або бутильовану воду;

– у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;

– не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);

– не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;

– під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;

– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;

– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру дошкільного закладу;

– не займатися самолікуванням.

Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.

Швидка медична допомога – «103».

Питання та відповіді

ГРИП І ОРЗ в осінньо-зимовий період.

У зв'язку з підвищенням захворюваності респіраторними вірусними

інфекціями пропонуємо ознайомиться з інформаційним повідомленням

Центру грипу.

Чи гарантує щеплення від грипу і ОРЗ?
Щеплення активне, як правило, проти трьох-чотирьох видів вірусу грипу. Якщо збудник не входить до їх числа, вірогідність захворювання дуже висока.

Для кого грип найбільш небезпечний?

Для маленьких дітей, вагітних жінок, хворих серцево- судинними захворюваннями, цукровим діабетом, бронхіальною астмою, літніх людей, а також для всих тих, у кого знижений імунітет.

Які причини зниження імунітету?
Гормональні порушення, хронічні інфекції, безконтрольний прийом антибіотиків.
Стреси і перевтома. Неповноцінне харчування.
Імунітет знижений у жителів великих міст, курців, працівників шкідливих виробництв.

Як найефективніше захиститися від грипу і ОРЗ?

В період підвищеної захворюваності уникайте людних місць. Перед виходом з будинку змащуйте носові ходи оксолиновой маззю або соняшниковою олією. Частіше мийте руки.
Є ряд простих і ефективних засобів, які допоможуть підвищити імунітет. Це повноцінне харчування, багате білком і вітамінами, цибуля, часник, цитрусові, продукти,   що містять вітамін С.
Регулярно гуляйте на свіжому повітрі. Лікарські препарати, які підвищують імунітет- афлубин, аскорутин, екстракт ехінацеї.

Як правильно лікувати грип?

Дотримуйтеся постільного режиму. Обов'язково викличте лікаря. Ізолюйте хворого, частіше провітрюйте приміщення. Не збивайте температуру до 38ºС, це підвищує вірогідність повторного зараження. Багато підкисленної води і часте полоскання горла прискорює виведення вірусу з організму.
Засоби, рекомендовані для лікування грипу і ОРЗ- афлубин, липовий відвар, відвар шипшини, чай з малиною, смородиною, лимоном.